www.pawpeds.com www.pawpeds.com www.pawpeds.com

Our philosophy

  • Females, males and kittens are our friends and partners.
  • Health, health, health ...
  • It is important to have a breeding program based on knowledge of genetics.
  • Breeding females and males should be possible to achieve exhibition success at first, and then we will add them to our breeding programm. Only best individualities, in accordance with standard with perfect ragdoll character, should be included to the breeding programms.
  • The think about breeding - it means - there is need to breed kittens that should be better then their parents.


Cats live with us at our home, or more correctly "allow us" to live with them at our home. In our cattery we breed only kittens with Fife pedigree, healthy and playful, with well-balanced character (sometimes - as in children age) and in excellent condition. Although we have quite large group of Ragdolls, we are not factory farm. And we will never be! We do not use cages - never! Kittens are being planned long time before, so we can give to the newborn kittens all our time. We are able to give them perfect care and infinity love.

We do not need to create army of cats. We want to breed cats with their qualities (quality is more than quantity), cats which can be named „Ragdoll“ with proud. Our priority is not to produce multitude of kittens, but we have kittens perfectly socialized, sweet, cuddly - just to have babies "Ragdolls" that you deserve such a name. And this is important to us regardless of they are for breeding, show or not. They are mostly our friends, our children and therefore we are looking for them only the best care in their new homes. CHS Little Blessings * SK reserves the right to refuse to sell kittens. Kittens will never be sell the catteries with cages. If you are interested in our kitten in some rare variety, it is necessary to book it. Our breeding plans can be found on kitten's page. We have usually two litters per year, so our breeding cats have approx. ONE litter per 18 months.

V zmysle tejto našej filozofie sme si vybrali aj názov chovateľskej stanice. Little Blessings v preklade znamená Maličké požehnanie, alebo aj Maličké zlatíčko. Všetky maše mačičky, kocúri aj mačiatka takýmto požehnaním pre nás sú a dúfame, že požehnaním budú aj vo svojich nových domovoch. Celým svojim srdiečkom budú šíriť lásku, nádej a vieru. Slovo "Little" v názve našej chovateľskej stanice zdôrazňuje, že sa venujeme chovu jedného z najväčších plemien mačiek :-) Mačičky ragdollov majú v dospelosti 4-6 kg, kocúrikovia až do 7 kg.

GIC Abbe Bambin de Villia

Ak zvažujete kúpu mačiatka, najskôr si premyslite Vaše priority. Ak hľadáte mačiatko - domáceho maznáčika, asi najdôležitejšia bude pre vás povaha, farba a až potom ďalšie exteriérové znaky. Každé mačiatko je iné, je to samostatná osobnosť a je dobré dať na prvý dojem, ktoré vo Vás mačiatko vyvolá. Niektoré mačiatka sú samostatné osobnosti - ako naša Ebinka, iné sú priateľskí spoločníci - ako Yamaha, alebo klauni - ako Idefix. Hľadajte také, ktoré bude požehnaním pre Vašu rodinu ... Niekoľko dôvodov, či už citových alebo rozumových, prečo si vybrať práve našu chovateľskú stanicu nájdete aj na samostatnej stránke venovanej tejto téme.

Našou prioritou je vychovávať zdravé mačiatka a tak pravidelne navštevujeme nášho veterinára. Riadime sa zásadou, že radšej dva krát navštíviť veterinára, ako niečo zanedbať. Naším veterinárom je p. doktor Švihran (Bratislava, veterinárna klinika Jarovce), ktorý si už za tie roky vybudoval priateľský vzťah so všetkými našimi nezbedníkmi a tak návštevy u "nášho" pána doktora mačičky berú ako bežnú návštevu, nie sú stresované. Dôležitý je aj prístup nášho pána doktora - MILUJE mačky (to je jedna z najdôležitejších podmienok), odborne sa neustále vzdeláva (má chuť a ochotu vám podrobne vysvetliť problém riešený u vášho zvieraťa), má perfektné vybavenie kliniky. Ak hľadáte dobrého veterinára, môžeme ho len doporučiť. Samozrejmosťou sú preto všetky očkovania, odčervenie, pet pass a mikročip.

Čo sa týka stravy snažíme sa dať našim mačkám len to najlepšie, preto dávame prednosť kvalitnej strave - špičkovým krmivám Royal Canin, občas papáme aj Nature Best od Hills a krmivo Trainner. V rámci konzerv dávame jednoznačne prednosť čistému kuraciemu mäsu - Porta 21, Applaws, Cosma, Cosma Thai potom nasleduje Animonda Vom Feinsten, Grau a Nature Best a potravinové doplnky Gimpet. Niektoré mačičky milujú aj surové premrazené kuracie prsia. Občas sú naše mačičky ochotné zjesť aj uvarené kuracie mäso.

Nebol to náš výber, mačičky si mohli vybrať zo všetkých dostupných krmív na trhu a toto bola ich voľba.

GIC Lenitas Idefix

V našej chovnej stanici dodržiavame isté priority a snažíme sa vytvoriť vlastný chovateľský program na základe znalosti genetiky našich Ragdollov. Zamerali sme sa na tzv. diluted farby, t.j. mačky a kocúrov, ktoré majú vo svojom genetickom kóde dve malé písmenká dd. Jednoduchšie povedané, zamerali sme sa na SVETLÉ farby u ragdollov. V našej chovateľskej stanici nájdete preto len farby Blue, Lilac a Cream a ich kombinácie. Výnimkou je len Olivia, ktorá má dva čokoládové gény bb ale len jeden dilutovaný - Dd. Vzhľadovo však aj v prípade čokolády ide o svetlého ragdolla. Na rozdiel od iných chovateľkých staníc nechováme najrozšírenejšie sfarbenie ragdolíkov - seal (tmavo-hnedá až čierna farba). Chovateľských staníc s týmto programom je dosť veľa, pretože ide o najrozšírenie sfarbenie, najjednoduchšie z chovateľského hľadiska a takéto mačičky skutočne nájdete takmer v každej CHS. Ale aj v tomto prípade bohužiaľ platí, že kvalita týchto zvierat veľmi závisí od chovateľskej stanice. Na druhej strane lilových a čokoládových ragdolíkov dokážete v Čechách a na Slovensku spočítať na prstoch vašich rúk.

Olivia Abayomis

My aj naše mačičky chceme byť jedineční. Nie je to jednoduché, v praxi to znamená, že na vašu novú mačičku/kocúrika čakáte niekoľko rokov, kým sa narodí taká, po akej túžite a musíte za ňou cestovať 1500 a viac kilometrov. Nestačí si zájsť ku priateľom do susedného mesta a doviezť si ďalší nový prírastok. Ak takéto zvieratá chcete mať, musíte sa za nimi vypraviť najčastejšie na sever (Nemecko, Dánsko, Fínsko, Švédsko) alebo do USA. Vyžaduje to aj dlhodobú komunikáciu s chovateľskými stanicami krížom-krážom cez celú Európu - aby ste sa dozvedeli, že zaujímavé mačiatko sa práve narodilo vo Švédsku, alebo v Taliansku a že nový čokoládový kocúr bol dovezený z Honkongu do Švédska.... Vy potom sledujete ostatné chovateľské stanice a čakáte, čo krásne sa kde narodí a ako sa ktorému zvieraťu darí. Samozrejme, že ostatné chovateľské stanice sledujú pod drobnohľadom zase vás. A jedného krásneho dňa sa mailom dozviete, že vaša nová hviezda vás "snáď" čaká vo Fínsku (Nórsku, Švédsku...), uvidíte jej fotografie a s podivným plameňom v očiach odkráčate do zeme-nezeme za ňou. Ale jednoznačne najkrajší pocit zažijete vtedy, ked sa vám váš nový objav zavŕta hlavičkou pod pazuchu, alebo vás obíjme labkami a sladko začne vrnieť a priasť. Vtedy nie je podstatné, že v genetickom kóde má bb alebo dd alebo Aa a že na výstavy bude chodiť len víťaziť. Dôležitý je ten ružový jazýček, ktorý vás oblizne zo samej lásky.

Naša prvá mačička bola Abbé Bambin de Villia - Ebinka, pri výbere ktorej hralo dôležitú úlohu aj jej sfarbenie. Modrá farba, ktorá vzniká "zriedením" sealovej, nás oslovila už na začiatku. Vtedy sme ešte nevedeli takmer nič o genetike, dbali sme len na to, aby mačička zodpovedala štandardom. Potom pribudla maináčka Yamaha - to je ale samostaný príbeh. Ebinke sme neskôr našli aj priateľa "na dlhé zimné večery" v CHS Merki *CZ - SC Attilu Magic Merki *CZ, ktorý je krémový (je otcom nášho vrhu E). Z Nemecka z chovnej stanice Lenitas sme priviezli nášho lilového lynxového kocúrika Idefixa Lenitas - bol to prvý lilový lynxový colorpoint tu na Slovensku (a zostal aj jediný). Potom pribudla do našej svorky pribudla naša Emma, ktorú sme si ponechali z nášho vrhu E - je modro-krémová. Po dlhom čakaní sme si "vybojovali" dve mačičky z chovateľskej stanice Chardani (Mini a Charlotte) a v spriatelených rodinách zostali aj dvaja naši kocúri (Frederick a George). Ako posledná pribudla Olívia, ktorej modré oči sú jednoducho neodolateľné. Momentálne máme aj ďalšieho malého nezbedníka z vrhu I - Ice Chérie a čakáme, čo nám z nej vyrastie.

Ak aj vás oslovujú jemné a pritom nádherne prekreslené farby: modrá, lilová a krémová, ste v našej chovateľskej stanici na správnom mieste.

GIC Emma Little Blessings

V našej chovateľskej stanici do chovu zaraďujeme len mačičky a kocúrikov, ktoré dosiahli výstavné úspechy minimálne na úrovni Interšampión - IC a samozrejme snažíme sa ísť aj ďalej - na Grand interšampióna - GIC, prípadne k métam najvyšším.
Aj keď náš chovateľský poriadok dovoľuje zaradiť do chovu aj zvieratá, ktoré sa zúčastnili len na jednej výstave a získali titul výborný, my nechceme touto cestou postupovať. Naším cieľom nie je prejsť jednou výstavou s odretými ušami a potom produkovať mačiatka, ale seriózny chovateľský program, v ktorom sú/budú zaradené len jedince plne zodpovedajúce štandardu, čoho potvrdením sú práve posudky od posudzovateľov na jednotlivých výstavách. Samozrejme nestačí len účasť na výstave, je potrebné byť najlepší :-) a získať aj tituly. Pozrite sa na naše výstavné úspechy u jednotlivých mačičiek.
Nesúhlasíme s argumentami, že posudky posudzovateľov sú úplne subjektívne a že účasť na výstavách je len trápením zvierat. Ak nie je mačka porovnávaná s ostatnými mačkami toho istého plemena, nie je možné posúdiť do akej miery zodpovedá štandardu. Argumenty chovateľov, že je zbytočné chodiť na výstavy, sú dôsledkom ich pohodlnosti, alebo skutočnosti, že ich chovné zvieratá nie sú tak vynikajúce, ako to tvrdia na svojich stránkach a oni sú si toho vedomí.
Ak ste sa rozhodli pre mačiatko s PP, dbajte na to, aby skutočne zodpovedalo štandardu plemena, ktorý ste si vybrali. Získané tituly a výstavné úspechy sú, podľa nášho názoru, jediným relevantným potvrdením tejto skutočnosti. Ragdoll je v tomto veľmi špecifické plemeno, nakoľko ide o plemeno umelo vyšľachtené s veľmi úzkou genetickou základňou. Podrobnejšie informácie o tom, čo to znamená "ragdoll" nájdete na samostatnej stránke (aj vrátane fotografií).
Áno, Fife výstavy sú veľmi subjektívne a ak vám jeden posudzovateľ povie, že vaše zviera je úžasné, bude to len jeho osobný názor (síce názor odborníka, ale predovšetkým názor jednej osoby). Ak vám ale to isté povie 15 posudzovateľov na 20tich výstavách v niekoľkých štátoch v priebehu niekoľkých rokov, tak to zviera asi úžasné skutočne je.

Ak vám nezáleží na tom, aby Váš budúci člen rodiny zodpovedal štandardu plemena, poskytnite radšej domov mačičke z útulku a pri výbere sa zamerajte na jej povahové vlastnosti.

Mačiatka narodené v našej CHS podľa typu delíme na mačiatka vhodné na výstavy a chov, na výstavy ako kastráti ale aj ako výborní domáci maznáčikovia. Mačiatka určené na domácich maznáčikov musia byť, po dovŕšení pohlavnej zrelosti, v zmysle kúpno-predajnej zmluvy vykastrované.
Veľmi starostlivo všetkým mačiatkam vyberáme nový domov a nových majiteľov. Po odchode mačiatka ostávame s novým majiteľom aj naďalej v kontakte a dávame pozor ako sa im darí.We are English speaking.

If you have some questions, please do not hesitate to contact us.

English version of this web site is in process. For this time, please use Translator.

Majitelia mačiek sa v slabých chvíľach občas zamýšľajú nad tým, či sú oni pánmi mačiek alebo je to naopak.

Mačky sa nad tým zamýšľať nemusia.News


**** AVAILABLE
AS A SHOW / BREED / PET ****

We are looking for new home in registered, responsible, no cages cattery.

Jesper Jinx Little Blessings, male blue point (Rag a) chococarrier
Born: June 25, 2012
More informatoin you can find on kittens web page Available kittens - litter J.

Our exhibition success on International Cat Show in Vienna (A)

In November 10. 2012 we were in International Cat Show in Vienna in Austria.

Our future star Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21) received her second CAC.

Also our future star RagdollsSong Grétka (Rag b 04 21) received her second CAC.

Also our fosterling were sucesfull.
IC Gordy Little Blessings (Rag a 21) received his second CAGCIB.
IP Gaia Little Blessings (Rag g 21) received her second CAGPIB.
Thank you for keep fingers crossed.

Our exhibition success on International Cat Show in Viničné (SK)

In September 22. 2012 we were in International Cat Show in Viničné near Bratislava (SK).

Our future star Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21) received her first CAC.

Also our future star RagdollsSong Grétka (Rag b 04 21) received her first CAC.

Also our fosterling were sucesfull.
IC Gordy Little Blessings (Rag a 21) received his first CAGCIB.
IP Gaia Little Blessings (Rag g 21) received her first CAGPIB.
Thank you for keep fingers crossed.

We have kittens

5 beuatifull kittens were born on Monday 25 June 2012. Mother is SC Emme Little Blessings*SK (Rag g) and father is GIC Idefix Lenitas*DE (Rag c 21).

We have 1 female blue tortie - Rag g, 2 blue males - Rag a, Rag a 21?, 2 cream males - Rag e, all are colorpoints. The kittens will be ready for leaving our cattery at the end of September.

More informatoin you can find on kittens web page Available kittens - litter J.

Our exhibition success on International Cat Show in Viničné (SK)

In 16-th June 2012 we were in International Cat Show in Viničné near Bratislava (SK).

Our IC Olivia Abayomis (Rag b 03 21) received 1 x CAGCIB and also NOM BIS.
For the second time our future star Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21) attended at exhibition and received 1x Ex1 v Kittens 6-10 months.

Thank you for keep fingers crossed.

Finally we end up G2 Pawpeds course.

During the May 2012 we were sucesfull in educational cat course G2 in swedish Paw Peds academy . Paw Peds academy manage on of the world most known ragdoll's databases (and also databases for other breeds)Course G2 was continuation on G1 course. We are the first breeding station from Czech Republic, Slovakia, Hungary and Poland which succesfully pass this course.

We are waiting for final G3 course in English.
You can read more about this courses on web page.

Our web page

Our website goes through an intensive update process. If you visit us later, you will certainly find much more information than at present.


Copyright © Little Blessings 2008-2013
info@littleblessings.eu     info@ragdoll.sk

All rights reserved. No part of this web site may be reproduced, stored in a retrieval system, or transmitted in any form or by any means, electronic, mechanical,
photocopying, recording, or otherwise, without prior written permission from Little Blessings*SK cattery.

All animal rights are carefully reserved and preserved.

You are welcome on our Facebook page: